logo fireton
Bezpečný a pohodlný domov nejen naoko

Search

Oznámení

plamenne hlasicePlamenný hlásič je ideální volbou pro prostory, kde se vyskytují vysoce hořlavé materiály - sklady hořlavých kapalin, jako jsou barvy, benzín, nafta nebo třeba hangáry letadel, ropné rafinérie, chemické výrobní provozy, sklady benzínů a paliv, elektrárny apod. V těchto prostorech je velké riziko vzniku požáru s rychlým průběhem, kdy požár přechází téměř okamžitě v plamenné hoření. Plamenný hlásič spolehlivě detekuje požáry kapalin, plynů bez vývinu viditelných zplodin a rovněž otevřené požáry materiálů na bázi uhlíku s vývinem kouře (dřevo, plasty, ropné látky apod.).
 
Tříspektrální infračervený plamenný hlásič společnosti Siemens patří k absolutní špičce mezi plamennými hlásiči. Je určen pro náročné vnitřní i venkovní aplikace s velkými rušivými vlivy. Hlásič se vyznačuje vysokou odolností vůči falešným příznakům požáru, elektromagnetickému rušení, slunečnímu záření, tepelnému záření, vlhkosti a korozi. Hlásiče je možné použít jak v adresovatelné lince systému Cerberus PRO (pak je napájen z adresovatelné linky) tak i v konvenční lince ústředen XC10.
 
Hlásiče je možné použít jak v adresovatelné lince systému Cerberus PRO (pak je napájen z adresovatelné linky) tak i v konvenční lince ústředen XC10.

Tříspektrální plamenný hlásič

FDF241-9 Infračervený plamenný hlásič tříspektrální, určený pro nejnáročnější aplikace, kde lze očekávat rušivé vlivy slunečního záření, výbojkových svítidel, tepelného záření motorů, svařování apod. Tříspektrální IR plamenný hlásič využívá pro vyhodnocení detekce technologii ASA, díky níž je dosažena vynikající odolnost proti falešným poplachům. Hlásič má integrovaný izolátor.
FDFB291 Přípojná krabice pro plamenné hlásiče FD241-9. Krabice obsahuje připojovací svorkovnice a 6 průchodek M20 pro přívody kabelů. Objednává se zvlášť. fdfb291

Příslušenství plamenného hlásiče

MV1
rohový držák
MWV1
držák s kulovým kloubem
DFZ1190
povětrnostní kryt
LE3
testovací lampa
mv1 mwv1 dfz1190 le3

 

 

Technická data:

 

provozní napětí
C-NET: 12 - 33VDC
konvenční linka: 14 - 28VDC
klidový proudový odběr
C-NET: 0,7mA
konvenční linka: 0,5mA
paralelní signalizace 2 x
provozní teplota
FDF241-9: -35 až +70°C
skladovací teplota -40 až +75°C
relativní vlhkost max. 95% (bez orosení)
krytí
FDF241-9: IP67
rozměry (š x v x h)
135 x 135 x 32mm
135 x 135 x 77 s přípojnou krabicí FDFB291
schválení EN 54-10, EN 54-17
barva bílá, ∼RAL 9010

 

Additional information