logo fireton
Bezpečný a pohodlný domov nejen naoko

Search

Oznámení

 

Při požadavku na připojení požárních hlásičů do EZS, nabízí společnost Vanderbilt dvě řešení. Jedním řešením je použití modulu GENESIS II, který vytvoří standardní konvenční linku, na kterou pak lze zapojovat celou škálu konvenčních hlásičů systému EPS společnosti Siemens, nebo použít konvenční 12V hlásiče s reléovým výstupem.

 

GENESIS II

 

Výhodou použití modulu GENESIS II je, že lze použít zcela nová řada 110 konvenčních hlásičů systému EPS, které se svými vlastnostmi přibližují vlastnostem analogových hlásičů. Hlásiče řady 110 již pracují se signálovou analýzou a detekčními algoritmy, umožňují nastavení parametrů pro standardní nebo náročné prostředí, obsahují kompenzaci zaprášení, vnitřní kontrolu a signalizaci poruchových stavů.

 

GENESIS II Modul Genesis II umožňuje vytvořit jednu standarní 2 drátovou konvenční linku pro připojení až 32 standardních 24V konvenčních požárních hlásičů z portfolia společnosti Siemens. Modul je napájen 13.8VDC z ústředen EZS a pomocí interního měniče si sám generuje 24V potřebnýých k napájení konvenční linky, aby bylo možné připojení hlásičů konvenčního systému EPS. Není tedy potřeba zálohovaného externího zdroje 24VDC. Modul poskytuje signalizaci LED poplachu a poruchy (zkrat a přerušení linky) a resetovací tlačítko. Pro připojení k ústředně EZS je vybaven 2 reléovými výstupy NO/NC pro polach a poruchu a kontaktem tamperu. Genesis2.jpg

 

Portfolio hlásičů řady 110

 

OH110 Optický a tepelný multisenzor
Vylepšená opto-elektronická komora využívající dopředného rozptylu optického paprsku ideálně detekuje kouřové částice. Přítomnost tepelného senzoru zvyšuje odolnost proti rušivým vlivům. Umožňuje nastavení dvou parametrů:
- Parametr 1: Sensitive (vysoká citlivost)
- Parametr 2: Robust (vysoká odolnost proti rušivým vlivům)
Hlásič je dodáván s krytem proti zaprášení při stavebních úpravách.
OH110.jpg
OP110 Opticko kouřový hlásič
Vylepšená opto-elektronická komora využívající dopředného rozptylu optického paprsku ideálně detekuje kouřové částice. Umožňuje nastavení dvou parametrů:
- Parametr 1: Standard (pro většinu aplikací)
- Parametr 2: Sensitive (vysoká citlivost)
Hlásič je dodáván s krytem proti zaprášení při stavebních úpravách.
OP110.jpg
HI110 Tepelný hlásič diferenciální
Hlásič obsahuje jeden teplotní senzor, spolehlivě detekuje rychlý i pomalý nárůst teploty, vyhodnocovací charakteristika A1R. Hlásič je vhodný pro prostory s velkou prašností nebo vlhkostí, kde je použití optického principu nevhodné.
HI110.jpg
HI112 Tepelný hlásič maximální
Hlásič obsahuje jeden teplotní senzor, spolehlivě detekuje překročení maximální hodnoty teploty. Umožňuje nastavení dvou parametrů:
- Parametr 1: A2S
- Parametr 2: B (pro vyšší teplotu okolí)
Hlásič je vhodný pro prostory s velkou prašností nebo vlhkostí, kde je použití optického principu nevhodné.
HI112.jpg

 

Další podrobnsti k použití této řady hlásičů naleznete na stránce "Konvenční hlásiče řady 110"
 

Standardní 12V automatické požární hlásiče

 
FI/CQR338-4L-12V Opticko-kouřový hlásič pro připojení k ústřednám pracujícími s 12V. Hlásič má reléový výstup NC/NO umožňující integrování v podstatě do libovolných inteligentních či bezpečnostních systémů. Hlásič je osazen duální LED s viditelností 360°, která umožňuje snadnější identifikaci hlásiče v poplachu. Hlásič je možné zapojit 2 nebo 4 drátově a je dodáván s paticí. FI_CQR338-4L-12V.jpg
FI/CQR338-4HL-12V Optický a tepelný multisenzor pro připojení k ústřednám pracujícími s 12V. Multisenzor má reléový výstup NC/NO umožňující integrování v podstatě do libovolných inteligentních či bezpečnostních systémů. Multisenzor je osazen duální LED s viditelností 360°, která umožňuje snadnější identifikaci hlásiče v poplachu. Multisenzor je možné zapojit 2 nebo 4 drátově a je dodáván s paticí. FI_CQR338-4HL-12V.jpg
FI/CQR323-4L-12V Tepelný hlásič pro připojení k ústřednám pracujícími s 12V. Hlásič má reléový výstup NC/NO umožňující integrování v podstatě do libovolných inteligentních či bezpečnostních systémů. Hlásič požívá k detekci kombinace diferenciálního a maximálního principu a je osazen duální LED s viditelností 360°, která umožňuje snadnější identifikaci hlásiče v poplachu. Hlásič je možné zapojit 2 nebo 4 drátově a je dodáván s paticí. FI_CQR323-4L-12V.jpg

 

 

Additional information